نتایج جستجو برای عبارت :

هندسه ی عزیز !

هندسه یکی از درس های بسیار شیرین ریاضی است اما متاسفانه تعریف های زیاد و البته پیچیده که هر کدام از مفاهیم بسیار دارد دانش آموزان را از این درس زیبا زده می کند به همین دلیل در این وبلاگ سعی بر آن شده که مفاهیم پایه هندسه به زبانی ساده بیان شود که امیدوارم لذت ببرید.
هندسه های اُقلیدسی و نااُقلیدسی و بسط آن
نویسنده  فرزامی .  ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
هندسه-های-اقلیدسی-و-نا-اقلیدسی-و-بسط-آن-ماروین-جی-گرینبرگ-(1)
این کتاب شرحی زیبا از هندسه‌های نااُقلیدسی و زمینه‌ها و استلزام‌های فلسفی پیدایش آنها و نیز تنظیم مجدد مبانی هندسه‌ی اُقلیدسی پس از این کشف مهم است. عموم علاقه‌مندان به ریاضیات و دانشجویان درس” مبانی هندسه ” مخاطبان این کتاب هستند.
خواننده با مطالعه این کتاب و به خصوص با ملاحظه اثبات قضیه اول ماورای ریاضی د

نقطه یا نقطه فضایی در هندسه، توپولوژی و دیگر شاخه‌های ریاضیات، مفهومی است مجرد برای بیان موقعیتی دقیق در مکان. به بیانی ساده‌تر، نقطه وجود خارجی ندارد و تنها یک مفهوم است. نقطه‌ها در هندسه بدون بُعد هستند، پس هیچ‌یک از پارامترهای اندازه‌گیری بُعد همچون طول، مساحت و حجم را ندارند.

یادمه بچه مدرسه ای که بودم، یکی از بچه ها بعد کلاس رفت پیش معلم هندسه و پرسید به نظرتون من چه جوری هستم؟ معلم هم بهش جواب داد: تو یه موتور بنز هستی که روی بدنه ژیان سوار شده. ظرفیتت خیلی خیلی بالاست ولی ازش استفاده نمی کنی. بلافاصله منم که کنجکاو شده بودم خودم رو از دریچه معلم هندسه بشناسم پرسیدم: آقا ما چی ؟ اونم بدون اینکه بهم نگاه کنه گفت: تو که وضعت خرابه. درست بشو نیستی!
این خاطره همیشه گوشه ی ذهنم هست. هر وقت یه جایی گند می زنم میاد جلوی چشمم
سلام
در اینجا مطالب و ویدئو های مجازی گذاشته میشود
______________________________________________________________________________________________________________________________
دریافتعنوان: هندسهحجم: 12.7 مگابایتتوضیحات: برگه فیثاغورث سوال یازده
______________________________________________________________________________________________________________________________دریافتعنوان: هندسهحجم: 10.1 مگابایتتوضیحات: برگه فیثاغورث و نسبت های ویژه
_______________________________________________________________________________________________________________________________
دریافتعنوان: هندسهحجم: 12.7 مگابایتتوضیحا
عجب هندسه ای دارد این تبعید
قانونی به مساحت همه ی دلتنگی ها...
قاعده اش در بی شرمی های روزگار ضرب می شود
و محیطش با خستگیهات جمع ...
رویاها با هزاران صفر برابر می شوند
و سایه های تاریک تکرار
مجذور عمری می شود شریف،
تهی از توان گردنکشی!
نقطه پرگار باختنی است با شکوه!
باختنی همسفر همه ی شعاع های دویدنت.
و تو با غرورت می مانی
تنها و شکسته
مانده در راه!
و فرسنگها دورتر از امروزت.
مجید غلامرضایی
چهاردهم اردیبهشت نود و هفت
بسم الله مهربون :)

خون خیلی قشنگه ولی سخته. واقعا سخته و کلافه شدم. از وقتی دانشگاه قبول شدم به خصوص دوران علوم پایه انقدر حفظیات خوندم و چیزای مختلف و گاها بی ارزش حفظ کردم که احساس میکنم ذهنم بسته و تنبل شده. قدرت تجزیه و تحلیلم اومده پایین. دبیرستانی که بودم حداقل ریاضی، فیزیک، هندسه حل میکردم، ذهنم به چالش کشیده میشد. از بعد کنکور و ورود به دانشگاه ذهنم شروع کرد به افت کردن و تنبل شدن. حتی برای یک ثانیه هم روی موضوعی فکر نکردم و فقط حفظ کرد
گام به گام هندسه دهم،سه فصل اول
وب درسجزوه هندسه دهم, گام به گام هندسه دهم

سلام با یاد خدا ! در این فایل از سایت وب درس گام به گام هندسه دهم،سه فصل اول را برای شما دانش آموزان و دبیران گرامی قرار دادیم . گام به گام هندسه دهم فصل اول و دوم و سوم یا همون جزوه هندسه دهم است . این جزوه سه فصل اول و دوم و سوم کتاب هندسه دهم را پاسخ داده است.
گام به گام هندسه دهم،سه فصل اول
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
هندسه و به ویژه ترسیم های هندسی از دیرباز مورد استفاده بشر
همیشه که نباید با کیمیاگر و شازده کوچولو به سال‌های نوجوانی‌ات برگردی. حتی هیچ نسخه‌ای هم برای اینکه مجبوری مدام چارتار و شجریان گوش بدهی وجود ندارد. گاهی خیلی اتفاقی بین تدتاک‌های آفر یو.تیو.ب یک "بگو منو کم داری بگو" تو را تا روزهایی که هنوز دانش‌آموز ریاضی‌فیزیک بودن ابهت داشت و می‌توانستید گرد هم جمع شوید و بخوانید "نمره بیست کلاسو نمی‌خوام" عقب می‌کشاند و یهو به خودت می‌آیی و می‌بینی حتی دلت برای خانم یوسف‌پوری که سر کلاس هندسه‌
تقریبا می تونم بگم نا امیدی یه بخش جدایی نا پذیر این روزامه
یه نگاه به پاییز کردم دیدم کلن هیچکدوم از تست های مبحثای هندسه رو نزدم میدونید یعنی چی؟یعنی سه ماه تو هندسه عقبم اونم درسی که کلن برام تازست
ریاضی ۲ هفته شایدم بیشتره عقب افتادم
وقت ندارم و یک عالمه کارای غیر منطقی باید انجام بدم 
بدنم عجیببب خسته است و نمی کشه ،انگیزم صفره ،تمرکزم سفره،در مقابل درس خوندن واقعا کشش ندارم
احساس میکنم نمیشه یه دلم میگه ول کنم برم برای سال بعد یه دلم م
پس از 10 سال فعالیت در حوزه آموزش و منتورینگ تصمیم گرفتم که برخی چالش ها، سوالات و مشکلات عموم مردم را در قالب مقاله هایی کوتاه و کاربردی ارائه دهم، از این رهیافت هندسه یادگیری به نظرم  چگونه آموختن را در ما آغاز می کند.
پس از شما دوستان عزیز دعوت می کنم که هندسه یادگیری را مطالعه نمائید و در کاستی های آن بنده را راهنمائی کنید.

جهت دریافت مقاله اینجا را کلیک کنید
داشتم تست هندسه میزدم یه تست جالبی بود تا وسطاش حل کردم بعد دیگه نتونستم حل کنم؛ جواب سوال رو که دیدم، دیدم اَاَاَاَ چه نکته ظریفی داشت، در ذهن خودم گفتم:«هندسه واقعا درسیه که دقت و تمرکز میخواد فکر آدم و باز میکنه باعث میشه آدم از تمامی دیدگاه ها به مسئله نگاه کنه، چه خوب میشه نگاه آدم نسبت به همه چی تو زندگی اینجوری باشه»
کلمه هندسه و مهندس تقریبا هم خانواده ان شاید مهندسی شغل خوبی برام باشه شایدم نمیدونم واقعا. راجع به آینده انتخاب کردن پد
یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. زیرا معماری یک هنر است و مباحث درسی این رشته ترکیبی از فن و هنر است. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد. مهندس در لغت به معنای هندسه دان است و به فردی می گویند که با هندسه و مباحث هندسی سر و کار دارد و معمار هنرمندی ست که به کمک مباحث هندسی بنایی می ساز
ضرورت دوستی و دشمنی (تولی و تبری) برای خداوند
ابن شعبه حرانی رضوان الله علیه روایت کرده است:
وَ قالَ الْجَوادُ علیه السلام : اَوْحَى اللّهُ اِلى بَعْضِ الأنبِیاءِ: أمّا زُهْدُكَ فی الدُّنیا فَتُعَجِّلُكَ الرّاحَةَ وَامّا انْقِطاعُكَ اِلىَّ فَیُعَزِّزُكَ بی، وَلكِنْ هَلْ عادَیْتَ لی عَدُوّا وَ والَیْتَ لی وَلیّا.
امام جواد علیه السلام فرمودند: خداوند به یكى از پیامبران وحى كرد: اما زهد تو، آسایشى را به دنبال دارد كه به زودى به تو خواهد رس
به نظر میاد این کورس قراره نظرم رو درباره شدت سختی ریاضیات عوض کنه.
پ.ن: جبر خوندن نوعی مراقبه‌ست. محتاج تمرکز بالا، آرامش، بدون هیجاناتِ حتی ته‌نشین‌شده. برعکس، هندسه، یا به‌طور خاص هندسه اقلیدسی، شاید فیلد هیجان‌زده‌هاست. اون هم نوع دیگری از مراقبه‌ست، اما توش لازم نیست cross-legged بشینی و ذهنت رو در یک نقطه تجمیع کنی؛ شاید حتی لازم باشه از شدت هیجان و تپش به پرواز در بیای و از زندان ذهنت رها بشی. زندان ذهنت، همون خطوط روی کاغذن که برای پیدا
این هم از این  دیگه راحت شدیم
لعنتی یکی از سخت ترین امتحان هایی بود که داشتیم  ؛ به قدری که هیچ کدوم از امتحان ها به گرد پای این هندسه لعنتی نمی رسیدن
سوال 12 ی سوال رسما تیر خلاص بود  ؛ به طوری که من که کل این دو روز رو فقط هندسه خوندم بازهم تو کف اون دوتا سوال موندم  . من فقط داشتم به سوال ها نگاه می کردم که یهو ی راه حل مشتی اومد تو ذهنم گفتم : احمق جان ! چرا زودتر این کار رو انجام ندادی !؟ ی y به جای اون مقادیری که میخوای بزار آخر سر
ادامه مطلب
حدها‌ی آکرونال و قضیه‌ی شکافندگی
مرجع اصلی آن مقاله Achronal Limits, Lorentzian Spheres and Splitting از Gregory J. Galloway and Carlos Vega است که آن را در سایت قرار داده‌ام. در این پایان نامه تعمیم گسترده‌ای از مفهوم شبه‌کره در هندسه لورنتسی را خواهیم داشت. پایان نامه شامل پنج فصل است. در فصل اول، پیشنیازها. در فصل دوم، شبه‌کره‌های تعمیم یافته در قالب حد‌های آکرونال. در فصل سوم، شبه‌کره‌های کشی و شعاعی معرفی شده‌ اند و در فصل چهارم، ابتدا مشخصه‌های سختی و تحدب شبه کره‌
دانلود گام به گام هندسه دهم
جواب فعالیت های هندسه دهم
دانلود از سرور های قدرتمند نمره پلاس
امروز در سایت نمره پلاس قرار است تا گام به گام هندسه دهم را برای شما دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری قرار دهیم. در این کتاب که به صورت PDF می‌باشد جواب فعالیت هندسه دهم به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده شده است .جهت دریافت گام به گام هندسه دهم به ادامه مطلب مراجعه فرمایید .
دانلود در ادامه مطلب ….
برای دریافت دانلود گام به گام هندسه دهم روی لین
کلیک کنید
2
[ T y p e h e r e ]
همسایهی پری
"فصل اول"
به نام پرودگاری که خالق زیبایی هاست
این رمان برگرفته از تخیلات من نا نویسنده است وهر گونه تشابه اسمی
کاملا تصادفی میباشد.
نگاهی به انبوه کتابهای کنار دستش انداخت، ریاضی ، فیزیک، جبر
هندسه ،پری نازبا خود اندیشید، خدایا چرا این هندسه ی کوفتی توی سر
من نمی ره؟!.روی اولین پله ی ایوان نشست و پاهای برهنه اش را برروی
دومین پله ی داغ و تب دار گذاشت . بی حوصله موبایلش را برادشت و
نگاهی به صفحه ی شکسته شده . دک

اشاره: آیا بین سبک زندگی و نوع ظهور و بروز اجتماعی عالمان دینی در شرایط تحقق حاکمیت دینی و غیر آن تفاوت‌هایی وجود دارد؟ آیا موقعیت حاکمیت دینی اقتضاءات و وظایف تازه‌ای را بر دوش این طیف از نخبگان جامعه می‌گذارد؟ با پیدایش انقلاب اسلامی شرایط تازه‌ای از حیات دینی برای دین، عالمان، دین‌مداران و جوامع معنویت‌گرا به‌وجود آمد. شرایطی که تا پیش از آن تجربه مشابهی برای آن نداشتیم. جامعه پس از انقلاب، نیازمندی‌ها و مراقبت‌های ویژه‌ای را
1. حاجی چرا یهو انقد همه چی سخت شد؟ :| من تجسم فضاییم تو دیواره. خب؟ بعد کلا بحث دوران و اینا که میشه دست و پام رگ به رگ که هیچی، رگای مغزمم دوران پیدا میکنن :| مرگ بر هندسه :| از این به بعد که از بحث ماتریسا میاد بیرون باید در اوج خداحافظی کنم و بعد از درصدای هشتاد نود به همون خود واقعی هندسه م برگردم :| بالاخره کل شی یرجع الی اصله، ملت به آغوش یار، منم به درصد ده بیست هندسه :| زیبا نیست؟ هست دیگه...
از دینی و عربی نگم براتون... دینی اون درسای احکام و اینا
آموزش ضروری

آموزش ضروری Autodesk Dynamo به مشتریان Revit اجازه می دهد تا دستگاه های سفارشی بسازند تا مشکلات نمایشی خود را به روش های هوشمندانه تر و سریع تر حل کنند.
شما می توانید برای تجزیه اطلاعات ، خواندن و تغییر اطلاعات از منابع خارجی ، ایجاد هندسه در خود دینامو یا تغییر هندسه در سوابق Revit - همه با استفاده از زبان بصری مبتنی بر توپی دینامو - محاسبه کنید.
این کلاس آموزشی شما را به درک ایده های اساسی برنامه نویسی رانندگی دینامو و تقویت از دیدگاه نمای
گام به گام فصل دوم هندسه 3(دوازدهم)
امروز هم برای پایه دوازدهمی های عزیر قصد داریم تا گام به گام فصل دوم هندسه دوازدهم را قرار دهیم . . همچنین شما میتوانید این مطلب را در ادامه مطلب و به صورت رایگان همراه با جواب دریافت نمایید .  
ادامه مطلب
میدونی درواقع یه حقیقتی وجود داره که وجدان من رو آزار میده و اون اینه که من تو این سه سال کمتر موقعی بوده که زیست رو فقط و فقط برای زیست بودنش دوست داشته باشم، یعنی همیشه اینطوری بوده که "زیست رو فلان جور بخونم که تو کنکور فلان درصد بزنم" یا "از فلان منبع فلان قدر تست بزنم که درصدمو به فلان برسونم"، و خب این اصلا جالب نیست. یا لااقل تایپ من نیست. این به تو اون لذت وصف ناشدنی آمیختن با مفاهیم و اون دیدکلی زیبا راجع به ماهیت چیزی که داری میخونی رو ن
برای دریافت دریافت این کتاب ها با کارت عضویت به کتابخانه عمومی آیت الله اراکی مراجعه بفرمایید.
              رنجبران               

ردیف
عنوان

1
قصه از امام علی (ع) و یارانش

2
بارتیموس - طلسم سمرقند

3
بازار طاووس

4
بزن بیرون و بازی کن - بازی های دوست داشتنی بیرون از خانه

5
بهترین قصه گو برنده اسن؛ چطور قصه کسب و کارتان را رونق دهید

6
پیشانی شیشه ای (مجموعه داستان جنگ)

7
پینوکیو

8
جمشید (قصه های شاهنامه)

9
جوانان درباری و آرمانشهر

10
داستان های دوس
آموزش اساسی Dynamo 2.x

Autodesk Dynamo به مشتریان Revit اجازه می دهد آموزش اساسی Dynamo 2.x تا مشکلات خود را با روشهای درخشان تر و سریع تر مقابله کنند.
می توانید اطلاعات را از منابع خارجی تفسیر و تفکیک کنید ، هندسه جدیدی ایجاد کرده و هندسه در سوابق Revit موجود را تغییر دهید - همه از زبان بصری مبتنی بر توپی Dynamo استفاده می کنند.
این کلاس آموزشی باعث می شود شما ایده های اساسی رانندگی برنامه نویسی بصری را با دینامو درک کنید و آنها را در نمایش ترکیبی در Revit بکار بگیرید.
همانطور که در بخش نخست (کلیات) مبحث بروزرسانی مدل اجزا محدود به آن اشاره شد، جمع آوری اطلاعات میدانی از رفتار واقعی سازه یکی از مراحل مهم این فرآیند می باشد. جمع آوری اطلاعات می تواند شامل هندسه سازه، رفتار مصالح و یا رفتار دینامیکی (مودال) آن باشد. در ادامه مبحث بروزرسانی مدل اجزاء محدود به معرفی روش های مختلف در مورد هریک از ابعاد فوق خواهیم پرداخت.
در این مقاله، به معرفی برخی از روش های جمع آوری هندسه سازه می پردازیم.

ادامه مطلب

در هندسهٔ اقلیدوسی یک بادبادک یک چهارضلعی محدب است که دو ضلع مجاور برابر داشته باشد. برخلاف متوازی‌الاضلاع که دو ضلع روبروی برابر دارد. این چهارضلعی مانند بادبادکی است که در آسمان پرواز می‌کند و به همین دلیل این چنین نام گذاری شده‌است.

در هندسه مقدماتی، واژهٔ عمود رابطهٔ دو خط را توصیف می‌کند که با زاویه قائمه با یکدیگر تقاطع می‌کنند. یعنی زمانی گفته می‌شود یک خط بر یک خط دیگر عمود است که آن دو خط با یکدیگر زاویه قائمه بسازند.

جهان از کجا شروع می شود؟
این سوال یه نکته غلط و پنهان دارد و مانند تقسیم یک عدد بر صفر! پی پاسخ و مبهم می ماند.
نکته آن است که جا و مکان هم در محدوده ی جهان است و هر نقطه که جا و مکان معنی دارد، جهان هم معنا دارد. بنابراین مکانی که «جهان» نباشد وجود ندارد.
ادامه مطلب
خط داری انواع مختلفی می باشد که مهمترین آن ها عبارتند از:
۱-نیم خط:خطی است که از یکسو نامتناهی (بی پایان) و از سوی دیگر محدود (متناهی) به یک نقطه باشد.
۲-پاره‌خط: در هندسه به جزئی از خط گفته می‌شود که به دو نقطه انتهایی محدود شده، و تمامی نقاط مابین آن دو را در بر بگیرد.

منبع
هندسه
.
.
.
.
کنکوریا می دونن چی میگم :)

نه وقت میشد یخونیم نه وقتی میخوندیم میفهمیدیم :)

تو این اپ که طراحی منحصر به فردی داره سعی کردیم این مشکلات رو حل کنیم

با ما همراه باشید

بله...

یک جزوه ساده و روووووووووووووووووووووون برای خوندن هندسه دهم

با مثال و همچنین تست

آره درست نوشتیم
تو این شما امکان تست زدن دارید که تو نوع خودش معرکه اس

خب دیگه

پس چرا منتظرید 

اگه کنکوری یا دهمی معطل نکن سرییییییییع دانلود کن 
اگر هم نیستید ب
در هندسهٔ اقلیدوسی یک بادبادک یک چهارضلعی محدب است که دو ضلع مجاور برابر داشته باشد. برخلاف متوازی‌الاضلاع که دو ضلع روبروی برابر دارد. این چهارضلعی مانند بادبادکی است که در آسمان پرواز می‌کند و به همین دلیل این چنین نام گذاری شده‌است.

منبع
علم دینی
مبحث علم دینی، یکی از مباحث چالشی است که با دو رویکرد مخالف و موافق همراه است.یکی از موافقان نظریهٴ علم دینی، آیت الله جوادی آملی دام‌ظله است.در
مسیلهٴ چگونگی تحقق علم دینی، رویکرد حداکثری را به دین می‌پذیرند و
معتقدند که دین، شامل تمام علوم می‌شود و علم غیردینی وجود ندارد.دیدگاه حداکثری علم دینی، دارای سه مرحله است: ١. قرار دادن عقل در هندسهٴ معرفت دینی؛ ۲.تنفیذ شرع بنای عقلا را؛ ۳.تبیین کلیات علوم با دلیل نقلی.این مراحل به صورت
زنگ
درس
فعالیت های انجام شده (تدریس)
فعالیت های خواسته شده (تکلیف)

اول
ریاضی
حل مسئله از فصل هندسه
سوال دو صفحه 52 کتاب تکمیلی در دفتر

دوم
اجتماعی
چک کردن فعالیت ها و کاربرگ ها
امادگی برای جلسه بعد

سوم
ورزش
تدریس حرکت پاشنه پنجه
تحقیق 5 صفحه دست نویس (اختیاری کسانی که نمره کم دارند)

چهارم
معارف
بررسی درس هشتم
امادگی برای جلسه بعد
فقط هوشنگ سیحون میتونست سازنده ‌ی آرامگاه خیام باشه.شعر دیواره رو بده جلال‌الدین همایی انتخاب کنه،ده پایه متقاطع رو برای اشاره به هندسه،گل سنبله رو در اشاره به ریاضیات،و ستاره ‌ی سقف رو برای اشاره به نجوم تعبیه کنه،و حتی درختای زردآلو رو برای تحقق آرزوی خیام که در چهار مقاله ی عروضی اومده!
ایران ارشیتکت چیست؟
ایران ارشیتکت بیش از ۶۰۰۰ سال تاریخ پیوسته دارد.
دست کم از ۵۰۰۰ق. م معماری هر چه باشد سازنده و سامان دهندهٔ فضای زیست انسان است.
مقصود ادراک گذشته و آموختن آن گوهر اساسی ایران ارشیتکت، یعنی فضاست، چیزی که دیگر زمان نمی‌شناسد.
فضای شهری واجد همین گوهر اساسی است.
گرایش اجتماعی و معماری
عامل اصلی وحدت و هماهنگی ایران ارشیتکت در گرایش و اعتقادهای مذهبی نهفته‌است.
گرایش‌های مذهبی که محور اصلی آن احدیت و وحدانیت است.
فرهنگ ا
هندسه ((به یونانی: γεωμετρία)، ژئو«زمین»، مترون «اندازه‌گیری») شاخه‌ای ازریاضیات است که با شکل، اندازه، موقعیت نسبی اشکال و ویژگی‌های فضا سروکار دارد. ریاضی‌دانی که در شاخهٔ هندسه کارمی‌کند هندسه‌دان نامیده می‌شود. هندسه به‌طورمستقل درپاره‌ای از تمدن‌های اولیه به شکل بدنه‌ای از دانش عملی در مورد طول، مساحت و حجم ظهور کرد و پایه‌ریزی آن به عنوان یک دانش رسمی ریاضی در زمان تالس (قرن ششم پیش از میلاد) آغاز شد. در قرن سوم پیش از میلا
دوستان عزیز دقت کنید که :
۱- همه(یعنی همه) و دقیقا همه باید روز دوشنبه دفترچه‌های برنامه‌ریزی که دریافت کردند را تحویل بدهند.(چه سفید چه سیاه)

۲ - قابل توجه کلاس‌های ۸/۳ و ۸/۴ ، روز دوشنبه هر کدام دو زنگ هندسه دارید و ۸/۴‌ایی‌ها دو زنگ هم کامپیوتر دارند.
هر دو مطلب ۱ و ۲ در صورت باز بودن مدرسه برقرار خواهد بود.
یا علی
1. چرا دو شنبه نمیشه بریم عروسی و از شر این ناخونای دسته بیل راحت شم؟ :| کوتاهشون کنم، دلم برا خود بچه مثبتم تنگ شده :|
2. مامانم صبح بیدارم کرد درس بخونم :| نمی دونم چه فکری راجع به من کردن :|| رفتن بیرون و منم تا بیان تنهایی تو خونه قر دادم :| شما هم وقتی تو خونه تنهایین قر بدین خیلی حال میده :)))
3. ری ری زنگ زد دو ساعت تمام خودش حرف زد :|| دست منو از پشت بسته تو حرف زدن :||
4. باورتون میشه؟؟ دارم حاضر میشم برم مدرسه :| 
5. امروز شیمی و هندسه و فیزیک امتحان دارم.
1. چرا دو شنبه نمیشه بریم عروسی و از شر این ناخونای دسته بیل راحت شم؟ :| کوتاهشون کنم، دلم برا خود بچه مثبتم تنگ شده :|
2. مامانم صبح بیدارم کرد درس بخونم :| نمی دونم چه فکری راجع به من کردن :|| رفتن بیرون و منم تا بیان تنهایی تو خونه قر دادم :| شما هم وقتی تو خونه تنهایین قر بدین خیلی حال میده :)))
3. ری ری زنگ زد دو ساعت تمام خودش حرف زد :|| دست منو از پشت بسته تو حرف زدن :||
4. باورتون میشه؟؟ دارم حاضر میشم برم مدرسه :| 
5. امروز شیمی و هندسه و فیزیک امتحان دارم.
شرایط شرکت در آزمون یوس
آزمون یوس فقط برای کسانی است که مقطع دبیرستان یا پیش ­دانشگاهی خود را خارج از خاک ترکیه گذرانده­ اند و مردم ترکیه اجازه­ شرکت در این آزمون را ندارند.
افرادی که می­توانند در این آزمون شرکت کنند، باید شرایط ذیل را داشته باشند تا موفق به گذراندن این مرحله گردند:
متغاضیانی می توانند در این آزمون شرکت داشته باشند که در حال گذراندن سال آخر دبیرستان بوده و یا فارغ ­التحصیل شده باشند.
تنها اتباع خارجی می­توانند در این آزمون
بابام به زور سنجش رو ثبت نام کرده و به زورم میخواد منو ببره امتحان بدم :/ 
واقعا نمیتونن درک کنند اندازه جلبک حالیم نیست !!!! 
حتى تو هندسه هم دیگه چیزى یادم نى :( 
واقعا نمیدونم با خودم چى کار میکنم ، چجورى میخوام سال دیگه کنکور بدم در صورتى که حتى یدونه تست فارسى هم توى یازده سال تحصیلیم نزدم :/ 
یه جورى دارم گند میزنم به همه چى که حتى اون نیمچه امیدى که باید از اختصاصى هام داشته باشم دود شد رفت هوا 
ابان واقعا چته ! به خودت بیا لامصب !!!! چرا به خود
فصل سوم ) تحلیل و طراحی یک ساختمان
هفت طبقه بتنی با دیوار برشی : معرفی سازه ، ایجاد هندسه سازه ، تکمیل هندسه
ساختمان، ایجاد
خرپشته ، جابه جایی تیرهای پاگرد ،
ترسیم دیواهای برشی، معرفی مشخصات ، اختصاص مشخصات سازه ، کاهش منحنی
عناصر،نامگذاری
عناصر، بارگذاری سازه ، تحلیل سازه .

برای دیدن توضیحات کامل و یا خرید پستی و یا عکس محصول اینجا را کلیک کنید
اولین همایش استانی رویکردهای نوین در آموزش ریاضی باموضوع تکنولوژی
محورهای همایش:
1-تاثیر فناوری نوین در یادگیری هندسه
2-شکوفایی استعدادهای ریاضی
3-سیستمهای هوشمند و ریاضیات
4-تاثیر فناوری نوین در یادگیری ریاضی به کمک ایجاد کارگاه ریاضی
مخاطبین همایش: دبیران، دانش آموزان و دانشجویان
تاریخ :٢٩ فروردین ١٣٩٨
مکان : شهرستان تنگستان
مرا التیام گردی میم حدقه شده بر پهنه ی عریض سینه ات شوقی طویل در
انداختن زنجیر دست پشت قامتت درون گودی، بالای تپه ی یله شده بر پهنه ی
مکان، نظاره گر طواف چشمهایم بر ظرافت طبع وجودی است که مرا علاقه‌مند به
همچون تویی کرده است که فقط پای رفتن داری. تنِ لش خسته ِنرسیده به قامت
آرزوهایم درون ترقوه ی نحیف ات لانه کرده و من هم گردن نهاده بر لبه ی سقوط
آزاد اندامت، ساختمان این هندسه را امیدوارانه خواهانم.

- تو به من پا هم ندادی ولی من دلمو بهت دادم
نامبرده بعد دوماه قراره فردا صبح بخوابه و میخواد بر طبل شادانه بکوبه:/
بعله فردا کلاس هندسه و ریاضیم رو قراره بپیچونم و خب والدینمم ذره ای خبر ندارن فردا کوییز ریاضی دارم!!!!
در واقع من برنامه ریزی خیلی خوبی داشتم منتها دیروز یه اتفاقات پیش بینی نشده افتاد و از ساعت سه ظهر تا یازده شب من کلن سوخت شد!!شما میدونید این ساعت واسه یه بچه که هم باید به کارای عملی تئوری مدرسش برسه هم برا کنکورش بخونه چقدررر مهم و با ارزشه؟؟
آره خلاصه نتونستم خودمو تا
در دورهٔ ابتدایی با مفاهیم حساب و هندسه آشنا شدید. در دورهٔ اوّل متوسطه از دانش ریاضی خود استفاده می‌کنید و آن را به کار می‌برید تا معلومات ریاضی خود را افزایش دهید؛ اما چگونه باید ریاضیات را آموخت؟برای یادگیری ریاضی، خودتان دست‌به‌کار شوید؛ در کلاس نقش فعّالی داشته باشید؛ فقط شنونده بودن کافی نیست. فعالیت‌های کتاب درسی به شما کمک می‌کنند تا در جریان کلاس سهیم باشید. متن فعالیت‌ها را با دقّت بخوانید و به‌صورت فردی یا گروهی کارهای خوا

❤️از معلم هندسه پرسیدند عشق چیست؟گفت: نقطه‌ ای که حول محور قلب میگردداز معلم تاریخ پرسیدند عشق چیست؟گفت: سقوط سلسله‌ی قلباز معلم ادبیات پرسیدند عشق چیست؟گفت: پاک‌ترین احساساز معلم علوم پرسیدند عشق چیست؟گفت: عشق تنها عنصری است که بدون اکسیژن می‌سوزداز معلم ریاضی پرسیدند عشق چیست؟گفت: عشق تنها عددی است که هرگز تنها نیست❤️از معلم شیمی پرسیدند عشق چیست؟گفت : عشق تنها اسیدی است که درون قلب اثر میگذارداز معلم فیزیک پرسیدند عشق چیست؟گفت:
مربع یا چهارگوش در هندسه یک چهار ضلعی منتظم است به عبارت دیگر خمی بسته‌است که چهار ضلع دارد که همهٔ این ضلع‌ها با هم برابر اند و با یکدیگر دو به دو زاویهٔ ۹۰ درجه یا راست می‌سازند.
ساخت
پویانمایی زیر چگونگی کشیدن یک مربع با کمک یک پرگار و ستاره (ریاضی) را نمایش می‌دهد.

پیرامون و سطح
مساحت یک مربع برابر است با حاصل ضرب طول ضلع‌های مجاورش.

م
پنجشنبه کلاسمو پیچوندم نرفتم شب اینقدر بد خوابیدم،صبح اینقدر کسل و بی حال بودم هیچکاری نکردم به هیچی نرسیدم و فقط دور سر خودم چرخ خوردم
حتی ظهر با مامانم رفتیم پیتزایی پچگیام ولی دیگه کیفیت سابقو نداشت:/
مهم نیست
جاش امروز که رفتم کلاس،اینقدررر اونجا بهم خوش گذشت بعد اومدم خونه هم وقت کردم غذای مورد علاقمو درست کنم هم حموم برم هم به یه بخش خیلی خیلی قابل توجهی از کارام برسم تازه ساعت بیست دقیقه به نهه و یعنی هنوز چند ساعت دیگه ام وقت هست*____*
کلایدر چیست؟ زمانی که مدلی را وارد یونیتی می کنید وزن قدرت اندازه جامد بودن ندارند و یک جسمی است که اگر جاذبه داشته باشند از روی زمین رد می شوند مانند یک روح که کلایدر ها مانع این اتفاق می شوند.
1. box collider برای اجسام مکعبی شکل استفاده می شود
2. sphere collider برای اجسام کروی شکل استفاده می شود
3. capsule collider برای اجسام کپسول شکل استفاده می شود 
4. wheel collider این کلایدر با همه فرق می کند و برای چرخ ماشین استفاده می شود که قابلیت های اضافه ای نسبت به کلایدر های د
کاری از طلاب انقلابی حوزه علمیه قم
#جهاد_تمدنی_جوانان⭕️ هندسه، شرح و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب در ۱۱۷ صفحه۱۰۰ حاشیه بر بیانیه گام دوم انقلاب با استفاده از دیگر بیانات مقام معظم رهبریکاری از طلاب انقلابی حوزه علمیه قملینک کار بر روی خبرگزاری فارس: http://fna.ir/brz7k9#بیانیه_گام_دوم_انقلاب

دانلود مستقیم فایل
حجم: 3.24 مگابایت
پاورپوینت های درسی یکتا از طریق های امروزین آموزشی است . با استفاده از پاورپوینت های درسی و اسلاید دروس مخصوصا برای دروس زبان انگلیسی ، عربی ، ریاضی ، کیمیا ، فیزیک ، حسابان ، هندسه ، جامعه شناسی است . پایه دهم و پایه یازدهم از مقاطعی هستند که در وب آموزه پوشش داده شده اند . مایکروسافت پاورپوینت (Microsoft PowerPoint) یک برنامه نمایشی آماده در کل جا توسعه مکشوف برای سیستم‌عامل‌های مایکروسافت ویندوز و Mac OS می‌باشد. در بسیاری از موارد به همراه کسب و کار

اشاره: آیا بین سبک زندگی و نوع ظهور و بروز اجتماعی عالمان دینی در شرایط تحقق حاکمیت دینی و غیر آن تفاوت‌هایی وجود دارد؟ آیا موقعیت حاکمیت دینی اقتضاءات و وظایف تازه‌ای را بر دوش این طیف از نخبگان جامعه می‌گذارد؟ با پیدایش انقلاب اسلامی شرایط تازه‌ای از حیات دینی برای دین، عالمان، دین‌مداران و جوامع معنویت‌گرا به‌وجود آمد. شرایطی که تا پیش از آن تجربه مشابهی برای آن نداشتیم. جامعه پس از انقلاب، نیازمندی‌ها و مراقبت‌های ویژه‌ای را
هر روز می گذشت و جنگ من با خودم بیشتر می شد.نمره های پایین لب مرز و گاهی تجدیدی حرفای زده شده از دوست و خانواده عدم انگیزه و امید به بهتر شدن و اوضاعی که هرلحظه بدتر می شد و من...جهنم و سه سال تحمل کردم.
پیش دانشگاهی که بودم به خودم قول دادم کنکور تغییر رشته بدم اوضاع ریاضی و فیزیک بهتر شده بود اما هندسه تحلیلی بازهم تموم ساخته های تا الان و ازم گرفت.گریه تو کتابخونه و حرفای معلم جلوی همکلاسیام سال دوم دبیرستان و حس تحقیر شدن هرگز از یادم نمیره.نق
گزینه 2 رو ترکوووووندمممم
سری پیش شدم 5800 و این سری 7024
سری پیش درصدام همه پایین.. 
شیمی 13 => شدم 73
فیزیک 25 => همون 25 :|
ریاضیات (ریاضی و هندسه) 53 => شدم 65
ادبیات 58 => شدم 73
زبان 82 => شدم 73 /: 
عربی 73 => شدم 56 /:
دینی 29 => شدم 47
بعد فرقی که کرد این بود که سری پیش تراز عمومیم بالا بود و اختصاصی پایین
این سری کاملا برعکس!
و اینکه تو جفت آزمون هام ، ادبیات بهترین ترازم بوده!
و فیزیک این سری بدترین!
رتبه م هم توی کلاس از 25 نفر ، سری پیش 21 و این سری 5 کلاس شدم :))
آموزش و تدریس ریاضی در شیراز
آموزش و تدریس ریاضی به صورت کامل و ۱۰۰% تضمینی در کلاسهای خصوصی و گروهی از مقطع پایه تا کارشناسی توسط استادان برتر دانشگاه و معلمان برگزیده
وبسایت فدیکا مرکزی جامع جهت معرفی استادان و معلمان ریاضی می باشد. ما با ایجاد بستری امن و بدور از قضاوت فضای را در جلسات خصوصی و یا کلاس ایجاد می کنیم تا دانش آموزان ودانشجویان بتوانند از طریق پرسش و پاسخ، نقاط کور و مبهم در حل مسئله را شناسایی کنند.
جهت مشاهده وبسایت ما و لیس
آموزش و تدریس ریاضی در شیراز
آموزش و تدریس ریاضی به صورت کامل و ۱۰۰% تضمینی در کلاسهای خصوصی و گروهی از مقطع پایه تا کارشناسی توسط استادان برتر دانشگاه و معلمان برگزیده
وبسایت فدیکا مرکزی جامع جهت معرفی استادان و معلمان ریاضی می باشد. ما با ایجاد بستری امن و بدور از قضاوت فضای را در جلسات خصوصی و یا کلاس ایجاد می کنیم تا دانش آموزان ودانشجویان بتوانند از طریق پرسش و پاسخ، نقاط کور و مبهم در حل مسئله را شناسایی کنند.
جهت مشاهده وبسایت ما و لیس
من بالاخرههههههه این فیلمو دیدم. اونم چون موشِس بهم گفته بود حتماً ببینم. چون ناامید بود نکنه دنیای ما یه روزی انقدر دهشتناک بشه. نکنه محیط زیستو جوری غارت کنیم که راه بازگشتی نمونه. 
موشس دوست عزیز جدیدمه. وقتی بهم گفت دهه شصتیه خودش تعجب کرد. ولی من تعجب نکردم. بیشتر از ۹۰% دوستای باکیفیت من دهه شصتی‌ان. بهم میگه اخلاقت دهه شصتیه :))))) 
خب توقع دارید از نولان بنالم؟ D: خیلی فیلم خوبی بود دیگه. خیلی. فقط نمیدونم این بشر چه علاقه‌ای داره زمینو تو
Mechanical Expressions یک اپلیکیشن
مکانیکی سمبلیک است. مدل خود را بسازید، هندسه را با محدودیت های مختلف
ایجاد کنید، سرعت ها، جرم ها، و عناصر نیرو را مشخص کنید و سپس معادلات
ریاضی برای سرعت های خروجی، شتاب ها، و نیرو ها را استخراج کنید. شما می
توانید معادلات استخراج شده از Mechanical Expressions را در سیستم های
ریاضی مانند Mathematica کپی کنید، یا آن ها را به شکل Tex، MathML، یا
سورس کد کامپیوتری در 9 زبان مختلف استفاده کنید. یا می توانید یک اپ HTML5
یا jаvascript بسازید و معادل
سردمه، نقطه به نقطه بدنم غرق درده، خسته و لِهه، کوفته و داغونه ولی خوشحالم. هندزفریم رسماً مُرده و خب منم با آهنگ سیروان مردم. صبح یادم رفت برم مدرسه! کلاسی بود که باید می رفتم، کتابخونه بودم. ری ری باهاشون حرف زد که بذارن بدون لباس مدرسه برم سر کلاس. 
فکر کنم فقط من این توانایی رو دارم که شب امتحان هندسه ترم برم سینما و مطرب ببینم. سرگرم کننده و البته دردناک بود. هنوزم نمیدونم اسم اون تپلوعه محسن کیاییه یا مصطفی ولی میدونم خیلی احمق اسکل پاتری
کلیک کنید
9
[ T y p e h e r e ]
همسایهی پری
خجالت بکش دخترتو مگه نمیگی نامزد پسر عموت «: پرینازمتعجب گفت
هستی اونوقت چشمت دنبال پسر مردمه....؟
-واسه سرگمی که بد نیست....!درثانی، اون نامزدم نیست و به زور ازمن
بله رو گرفتند، خودشون بریدندودوختند وکف زدند، و به خودشون آفرین
گفتند، امیر با قد یه وجب و نیمی اش حالم رو بهم میزنه، تو که می دونی
من چقدر ازمرد های قدکوتاه بدم میاد، کنار هم مثل فیل وفنجون
هستیم....! بالاخره یه روز حالشو میگیرم ....من دیگه باید برم داد

پاورپوینت فراکتال در معماری
پاورپوینت فراکتال در معماری در 48 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt
مشخصات فایل

تعداد صفحات
48

حجم
5877 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
پاورپوینت فراکتال در معماری در 48 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt

هندسه فراکتال باعث می شود تا شما همه چیز را متفاوت ببینید! خواندن بیشتر این مطالب خوشایند نیست! شما دیدگاه کودکانه خود را از ابرها جنگل‌ها کهکشان‌ها و گل‌ها و صخره‌ها و کوه‌ها و
همان‌طور که می‌دانید، ابن‌سینا* از فیلسوفان بزرگ و نظام‌ساز در سنت فلسفی خودش به حساب می‌آید و دقت‌ها و ابداعات قابل توجهی در این عرصه‌ها داشته، و آثار مهم و اثرگذارش در حوزه‌ی فلسفه، همیشه مورد توجه و بحث بوده. مثلاً‌ یکی از آثار مشهور ابن‌سینا، مجموعه‌ی منطقی و فلسفی «الاشارات والتنبیهات» است، که همین «خواجه نصیرالدین طوسی» -که امروز زادروزش بود و زادروزش را روز مهندسی نام‌گذاری کرده‌اند- یکی از بهترین شرح‌ها را برای آن نوشته. د
دلم سراغ کلمه ها را نمی گیرد...فرار کردم از ورق زدن...همیشه که نباید نشست یک گوشه و آدم ها را از دور دید...از خانه زدم بیرون...از کنار آدم ها گذشتم و آدم ها از کنارم گذشتن....جلوی ویترین مغازه ها ایستادم و نگاه کردم.....اجناس را دید می زدم برایشان قصه می ساختم...دنبال رد یک نگاه آشنای غریب بودم.....یک گوشواره ی پروانه ای دیدم...چشم هایم برق زد....سرم را که بلند کردم داشت نگاه می کرد....سایه ی غریب آشنا را حس کرده بودم.....مرد بلوز چار خانه ی آبی اتو نشده تنش بود.
پاورپوینت توازی علائم و قراردادها
دانلود پاورپوینت با موضوع توازی علائم و قراردادها، در قالب ppt و در 18 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: اقلیدس که بود ؟400 سال قبل از میلاد حضرت عیسی زندگی می کرد. مهمترین کارش تنظیم و تدوین هندسه بود . او کارهای دانشمندان قبل از خود را

این هفته‌های اخیر که بالاخره از شر* موضوع منطق ریاضی خلاص شدم چند کتاب فوق‌العاده خواندم و مغزم رفت به سمت موضوع فلسفه ریاضی. بعد از نا تمامیت، فلسفه ریاضی استیفن بارکر را خواندم، اطلاعات تاریخی بسیار جالبی داشت و تفکیک خوبی بین مکاتب مختلف در فلسفه ریاضی انجام داده بود (خیلی بهتر از گولدستین) گرچه چون چاپ 1349 بود و این اختلاف زمانی 50 ساله خواندن کتاب را به دلیل انتخاب خاص کلمات مشکل می کرد اما در مجموع جذاب بود. ولی نه به جذابی جامعه‌شناس
**هیچ شاخه ای از ریاضیات نیست که روزی در جهان واقعی به کار نرود. ** (نیکلای لباچفسکی)
**خداوند اعدادطبیعی راخلق کرد وبقیه ساخته ی دست بشر هستند.**  
(لئوپولدکرونیکر)

**برای گسترش اندیشه ی خود،بایدبیشترازآنچه یادمی گیریم،فکرکنیم**
( دکـــارت)

**چنین بنظر میرسد که ریاضیات حس جدیدی غیراز احساسات عادی برریاضیدانان می بخشد.**
(لرد کلویــن)

**هندسه بهترین وساده ترین منطق ها ومناسب ترین راه پایدار ساختن اندیشه هاست** 
(دیـــدرو)

**هرریاضیدان وقتی کامل
1. دیگه به درجه ای از کمال رسیدم که تارا امروز دست کرد تو جیبش و یه دونه از اون تی بگ های خوشمزه اش بهم داد و در حالیکه برفام ریخته بود بهم گفت "امروز دیر تعطیل میشیم." 
ینی واقعا انقد دوستای خوبی دارم که واقعا میفهمن سه شنبه ها حالم بده؟ خیلی دوسشون دارم بعضیاشونو...  
تازه ایناروسِ قشنگم در به در دنبال لیوان و آب جوش بود برام :))) بعد میگه فکر نکنی خبریه ها، تو که افسردگی میگیری منم افسردگی میگیرم :| نمیدونستم الان داره تعریف میکنه یا نابود یا چی :))
مولانا شیخ محمد فقیه اناری،فقیه و مجتهد و از شاگردان شیخ بهایی بوده و نزد او علوم دینی،حدیث،هندسه،منطق،ریاضی،طب و علوم غریبه را فرا گرفته بود و ازشیخ بهایی اجازه روایت حدیث و اجتهاد و صدور فتوا داشت.
شیخ بهایی دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری که در دانش های فلسفه،منطق،هیعت و ریاضیات تبحر داشت.در حدود 95 کتاب و رساله از او در سیاست،حدیث،ریاضی،اخلاق،نجوم،عرفان،فقه،مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است.یونسکو به پاس خدمات وی به علم ستار
Microsoft Mathematics 4.0.1108
  نرم افزاری کاربردی و قدرتمند در زمینه محاسبات ریاضی به شمار می رود. علاوه بر محاسبات ساده ریاضیات می توان بسیاری از معادلات  سنگین و بسیار سخت را با صرف کمترین زمان ممکن و در چشم به هم زدنی محاسبه نمود. این ابزار قدرتمند که بیشتر در زمینه آموزشی کاربرد دارد با دارا بودن ابزار های متعدد توانایی محاسبات و حل معادلات سنگین شیمی، فیزیک، جبر و هندسه را نیز دارد.
دانلود با لینک مستقیم:
دانلود نسخه 32 بیتی با لینک مستقیم با حجم 17 م
خدمات تزریق پلاستیک رنجبر
مزیت استفاده از قالب تزریق پلاستیک
ساخت قطعات پلاستیکی با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است اما متداول ترین
این روش ها قالب تزریق پلاستیک است. ویژگی‌های این روش و مزیت هایی که این
روش دارد، کاربرد استفاده از قالب تزریق پلاستیک را بیش از بیش کرده است. از مهمترین ویژگی‌ها و مزیت های استفاده از قالب تزریق پلاستیک :
تولید آسان طرح‌هایی با هندسه پیچیده و ریزه‌کاری به علت وجود فشار بالا
زمان سیکل تولید به نسبت کوتاه ک
چرا ریاضی بخوانیم؟
شاید شما با خودتان فکر کنید که مثلا اگر ما رشته علوم انسانی هستیم چرا باید ریاضی بخوانیم؟ در ادامه به بررسی اینکه چرا ریاضی بخوانیم می پردازیم:
در بررسی وضعیت ترازهای داوطلبان سالهای گذشته کنکور در درسهای مختلف به این نتیجه میرسیم که به عنوان مثال در رشته علوم تجربی اکثر داوطلبان متوسط و قوی که رقابت اصلیشان بر سر بدست اوردن صندلی های پرطرفدار دانشگاهی مثل رشته پزشکی است؛ درس های زیست و شیمی را تا حدود زیادی مسلط هستند و
من یه ویژگی یکی از دوستام رو که خیلی دوست دارم اینه که خیلی با خودش رو راسته و اصول زندگی اش (فارغ از درستی و غلط بودن) کاملن شفافه و نتیجه این که راحت می تونه قصایا و گزاره ها رو مبتنی بر اصول گسترش بده. همین باعث میشه به عنوان مثال، تصمیم گیری های خیلی راحت تری در مقایسه با من داشته باشه.
با این حال این شفافیت برای من وجود نداره و وقتی نگاه می کنم، حس می کنم اصول و خط قرمز هام در عمل خیلی منعطف ان. یعنی خیلی کارا رو اگه انجام ندادم ممکنه فقط به خا
من یه ویژگی یکی از دوستام رو که خیلی دوست دارم اینه که خیلی با خودش رو راسته و اصول زندگی اش (فارغ از درستی و غلط بودن) کاملن شفافه و نتیجه این که راحت می تونه قصایا و گزاره ها رو مبتنی بر اصول گسترش بده. همین باعث میشه به عنوان مثال، تصمیم گیری های خیلی راحت تری در مقایسه با من داشته باشه.
با این حال این شفافیت برای من وجود نداره و وقتی نگاه می کنم، حس می کنم اصول و خط قرمز هام در عمل خیلی منعطف ان. یعنی خیلی کارا رو اگه انجام ندادم ممکنه فقط به خا
زندگی چیست؟

زندگی چیزی نیست که لب طاقچه ی عادت از یاد من و تو برود.
زندگی؛ بعد درخت است به چشم حشره...
زندگی؛ شب پره پنجره در تاریکی است.
زندگی؛ حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد.
زندگی؛ سوت قطار است که در خواب پلی می پیچد.
زندگی؛ دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیما
خبر رفتن موشک به فضا؛
لمس تنهایی ماه؛
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر...
زندگی؛ شستن یک بشقاب است.
زندگی؛ یافتن سکه ده شاهی در جوی خیابان است.
زندگی؛ مجذور آینه است؛
زندگی؛ گل به توان
مولانا شیخ محمد فقیه اناری،فقیه و مجتهد و از شاگردان شیخ بهایی بوده و نزد او علوم دینی،حدیث،هندسه،منطق،ریاضی،طب و علوم غریبه را فرا گرفته بود و ازشیخ بهایی اجازه روایت حدیث و اجتهاد و صدور فتوا داشت.
شیخ بهایی دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری که در دانش های فلسفه،منطق،هیعت و ریاضیات تبحر داشت.در حدود 95 کتاب و رساله از او در سیاست،حدیث،ریاضی،اخلاق،نجوم،عرفان،فقه،مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است.یونسکو به پاس خدمات وی به علم ستار
آرشیتکت
مساله مورد بحث ، عدم شناخت کافی نسبت به معماری در جامعه حرفه ای بود.
مهندسین عزیز عمران ، برق و مکانیک که در تعامل مستقیم با معماری هستند غالبا درک صحیحی از این رشته ندارند …
گاها این عدم شناخت به بحثهایی که در مقیاس حرفه ای بی ارزشند مثل اینکه معماری مهندسی هست یا نه ختم میشود …
در جایی از نوشته به معانی واژه های مهندس ، معمار ، Engineer و آرشیتکت نیاز پیدا کردم.
فکر میکنم تنها اشاره ای به ریشه واژه ها مطلب را روشن کند :
۱-ریشه و معنا و تعر
تصورکن : رفته ها؛ برگردن ! 
یکی از قشنگ ترین و در عین حال دلهره آورترین صحنه‌های غدیر، آنجاست که پیامبر فرمود به هر کسی که رفته، بگویید برگردد. 
فکر کن، بعدِ یک مسیر طولانی رسیده‌ای به جایی که امیدی برای گذشتن نیست و توانی برای بازگشتن. تشنه‌ای و دلتنگ، گرسنه‌ای و دلتنگ، خسته‌ای و دلتنگ.
 بعد یکی فریاد بکشد به هر کسی که رفته، بگویید برگردد. آن وقت چشم باز کنی و همه رفته ها را ببینی که دارند، برمی‌گردند. 
عشق رفتهرفیق رفتهبابای رفتهمامان رف
منابع کنکور 99 ،همان کتبی است که سوالات از آن ها طراحی می شود،که برای داوطلبان کنکور 99 نظام قدیم شامل کتب درسی سه سال پایانی دبیرستان می باشد و برای داوطلبان نظام جدید کنکور 99 نیز شامل کتب سه سال پایانی متوسطه دوم می باشد.طبق آخرین اخبار منتشر شده ، در کنکور 99 تمامی داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید می توانند شرکت کنند و همانطور که در سایت پی سی کنکور در مطلب نحوه طراحی سوالات کنکور 99 نیز گفته شده سازمان سنجش اعلام کرده که ،سوالات کنکور 99 همانن
طراحی لوگوی رنگارنگ پروانهطراحی لوگوی رنگارنگ پروانه در عناصر Envato در ادامه این مطالب برای کاربران محترم ما آموزش طراحی لوگو را ارایه خواهیم داد ...رنگ های روشن مدتی است که روند غالب در طراحی گرافیک بوده است. و با دلیل خوب: رنگ در روان انسان تأثیر عمیقی دارد که باید به آن توجه کنید. شما باید تأثیر رنگهایی را که در مخاطبان مورد نظر خود انتخاب کرده اید درک کنید و رنگهای آرم شرکت را به آنها پاسخ مثبت دهید.
رنگ را با الگوهای لوگوی Placeit جشن بگیریدرن
با سلام و خسته نباشید خدمت آقای سبحانی((احمد-تهران))دانش آموزی داشتیم که در سال 95-96 در سناد تغییر رشته از تجربی به ریاضی برای وی ثبت شده است و در تابستان 96 به جای اینکه در مدرسه ای که امتحان تغییر رشته می بایست می داده به اشتباه در مدرسه خودش توسط معلمان خودش گرفته شده است ولی نمره ای به معاون اجرایی واصل نشده که در لیست دبیر و سیستم ثبت گردد. و سال بعد در پایه یازدهم ریاضی در همان مدرسه خودمان ادامه تحصیل می دهد ولی در خرداد 97 پرونده اش را گرفته
بررسی فیلم agora ساخته آلخاندرو آمنابار(به بهانهٔ روز درگذشت گالیلئو گالیله):وقایع تاریخی از ابتدا برای سینمای غرب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود. حقیقت این امر آن زمان بر ما آشکار می‌شود که متوجه می‌شویم که در طول تاریخ هالیوود به‌خصوص آن زمان که سنّت ساخت فیلم‌های پر خرج بسیار کمتر بود بودجه‌های عظیمی برای ساخت آثاری در مورد وقایع صدر مسیحیت (همچون فیلم ال‌سید یا آهنگ برنادت) اختصاص داده می‌شد.باید دانست که دکترین سینمای غرب خواهانِ «ه
 یادش بخیر یه روزایی من هلاک محرما و ماه رمضونا بودم. از 8 سالگی التماس میکردم به مامانم بذاره روزه بگیرم. معده روده م می پیچید به هم ها ولی هیچی حس نمیکردم چنان با عشق میگرفتم پرای همه میشکست. اصن حاجی نماز میخوندم یادش بخیر :| مسجد میرفتم حتی هرررر شب ماه رمضونا و شعبان و اینا. اینا بخاطر محل زندگیمون بود شاید. جامون که عوض شد رسما از این رو به این رو شدم. نمازم که شصت تا درمیون شده و از پارسال ماه رمضون دیگه نخوندم. روزه ام که از پارسال به بهونه
Microsoft Mathematics 4.0.1108
  نرم افزاری کاربردی و قدرتمند در زمینه محاسبات ریاضی به شمار می رود. علاوه بر محاسبات ساده ریاضیات می توان بسیاری از معادلات  سنگین و بسیار سخت را با صرف کمترین زمان ممکن و در چشم به هم زدنی محاسبه نمود. این ابزار قدرتمند که بیشتر در زمینه آموزشی کاربرد دارد با دارا بودن ابزار های متعدد توانایی محاسبات و حل معادلات سنگین شیمی، فیزیک، جبر و هندسه را نیز دارد.
دانلود با لینک مستقیم:
دانلود نسخه 32 بیتی با لینک مستقیم با حجم 17 م
دانلود تمرینات هندسه پایه ۱
دانلود تمرینات حسابان پایه ۱
دانلود تمرینات شیمی پایه ۱
دانلود تمرینات گسسته ۱
دانلود تمرینات فیزیک پایه ۱
دانلود تمرینات زیست پایه ۱
دانلود تمرینات ریاضی تجربی ۱
دانلود تمرین‌های حسابان - سری دوم
دانلود تمرین‌های زیست شناسی - سری دوم

این هفته‌های اخیر که بالاخره از شر* موضوع منطق ریاضی خلاص شدم چند کتاب فوق‌العاده خواندم و مغزم رفت به سمت موضوع فلسفه ریاضی. بعد از نا تمامیت، فلسفه ریاضی استیفن بارکر را خواندم، اطلاعات تاریخی بسیار جالبی داشت و تفکیک خوبی بین مکاتب مختلف در فلسفه ریاضی انجام داده بود (خیلی بهتر از گولدستین) گرچه چون چاپ 1349 بود و این اختلاف زمانی 50 ساله خواندن کتاب را به دلیل انتخاب خاص کلمات مشکل می کرد اما در مجموع جذاب بود. ولی نه به جذابی جامعه‌شناس
ساخت مدل اجزاء محدود منطبق با رفتار واقعی سازه، یکی از موارد بسیار مهم و چالش برانگیز ارزیابی رفتار سازه های موجود می باشد.  یک مدل مناسب، باید با قابلیت اطمینان بالایی، بیانگر ویژگی های سازه مدنظر باشد.
بدیهی است که سازه های موجود در طی مدت بهره برداری دستخوش تغییرات عدیده ای می شوند. این تغییرات می تواند شامل ویژگی های مصالح (مانند خوردگی، فرسایش و ...)، اعضا (مانند ترک خوردگی، ضربه و ...) و یا حتی هندسه باشند.
یکی از راهکارهای ارائه شده جهت س
قسمت اول از مطالب سلسله وار ماهیت طراحی صنعتیسعی می کنم مطلب را کوتاه و مفید بنویسم. تا برای همه عزیزان قابل استفاده باشد.️یک جورایی فرق بین طراحی صنعتی و یک مهندس مکانیک یا نقشه کش مشابه تفاوت یک معمار و مهندس عمران است. مهندس ها بیشتر فکر محاسبات، هندسه و کمیت هستند اما معمار و طراح صنعتی بیشتر به کیفیت ها فکر می کنند.️ سطحی ترین سطح کیفیت ظاهر زیباست. اما این پوسته ی کار یک طراح صنعتی است. چنانکه معمار کاردرست هم فقط ظاهر ساختمان را زیبا ن
یک سری نکات جالب هست که تجربی هست و به نظرم اگه بهشون توجه کنید خیلی بدرتون میخوره 1- اکثرا اثبات های اشکال هم نهشت توی کلاس نهم از راه قضیه فیثاغورث هستش ...
ویژگی اشکال هندسه نهم در ادامه مطالب...
 یک سری نکات جالب هست که تجربی هست و به نظرم اگه بهشون توجه کنید خیلی بدرتون میخوره
1- اکثرا اثبات های اشکال هم نهشت توی کلاس نهم از راه قضیه فیثاغورث هستش
2- در اثبات در چهار ضعلی های منتظم اکثرا از قضیه خطوط موازی و مورب استفاده میشود 
3- به زاویه های خ
برای تعیین زاویه تماس دینامیک از دستگاه سیگما ۷۰۰ استفاده می کنیم.یکی از قابلیتهای این دستگاه ،امکان تعیین میزان نیروی وارد بر نمونه ای است که مطابق با صفحه ویلهلمی وارد یک سیال می شود.زاویه تماس که به ردش ویلهلمی اندازه گیری می شود،زا یه تماس دینامیکی اجباری گفته می شود.در این ردش نیروی وارد بر نمونه حامدی که وارد بر سیال مورد نظر شده اندازه گیری می شود. در صورتی که نیروی های بر هم کنش ،هندسه نمئنه جامد و تنش سطحی مایع معلوم بدشد،زاویه تماس
طاق ها (arches) یکی از مهم ترین المان های سازه ای در ساختمان های بنایی و  تاریخی هستند که مسئولیت انتقال نیروهای ثقلی را به ستون ها و یا فونداسیون بر عهده دارند. با آشنایی مهندسین باستانی با طاق ها، پیشرفت شگرفی در نوع سازه هایی که بشر قادر به ساخت آنها بود، رخ داد. با استفاده از این المان ها، می توان دهانه های بیشتر را با مصالح کمتر و تامین فضای مناسب تر طراحی و اجرا نمود. علی رغم سادگی ظاهری در طراحی چنین المان هایی، این سازه ها از پیچیدگی های قا
معماری مدرن با سطوح شیشه ای بزرگ ، مواد خالص و اتاق های روشن و باز و با فضای استقبال روبرو می شود. اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای درب های کشویی با کیفیت بالا و درب های بلند و کشویی خود را مطابقت با این سبک ایجاد کند. برای درب کشویی پاسیوی خود می توانید به مواد با کیفیت ، کمال فنی و گزینه های طراحی منحصر به فرد از طریق قهرمانانه اعتماد کنید. با تشکر از هندسه ویژه مشخصات فیدر آنها ، درهای کشویی ما تمامی الزامات شیشه سکوریت و مشخصات عایق حرارتی ، ایم
طرح نوارنقاله صنعتی با فرمت استپ دانلود طرح صنعتی نوار نقاله در فرمت استپ

دسته بندی
مکانیک

فرمت فایل
rar

حجم فایل
1915 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
1

این محصول طرح کاملی از یک نوار نقاله صنعتی می باشد که در فرمت STEP ذخیره شده است
این محصول یک پروژه کاملا صنعتی بوده که کاربرد فراوانی دارد
همانطور که گفته شد این محصول در فرمت استپ بوده و با نرم افزارهای همچون سالیدورکس، کتیا، تری دی مکس و ... اجرا می شود
دقت داشته باشید که با خرید این چنین فرمت ها
یادم میاد سالها قبل، احتمالا اواسط سال ۹۰، اون موقع ها که مدیر منطقه ای یه موسسه آموزشی گردن کلفت بودم و از ساعت ۷:۳۰ صبح تا حدود ۹ شب سرکار بودم، همون روزا آرزو میکردم که یه کار کارمندی ساده تر و کم دغدغه تر داشتم و میتونستم حدود ۵:۳۰ - ۶ خونه باشم تا فارغ البال مطالعه کنم و فیلم ببینم و چیزمیز یاد بگیرم. تازه اون موقع هنوز تو وسوسه مسافرت های جورواجور نیوفتاده بودم. مسافرت هامون به روستای آبا و اجدادی من (مرکزکشور) و ولایت بزرگه (شمال) خلاصه می
طرح نوارنقاله صنعتی با فرمت IGS طرح نوارنقاله صنعتی با فرمت IGS

دسته بندی
مکانیک

فرمت فایل
rar

حجم فایل
4139 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
1

این محصول طراحی نوار نقاله با هندسه متفاوت و به شکل زنجیر است
شکل این نوار خود حائز اهمیت است و ساخت این گونه نوار نقاله ها به تازگی در صنایع مختلف استفاده می شود، در این شکل نوار نقاله ها سطح متحرک نوار چند تکه شده و معمولا از فلز است و زنجیری با هندسه خاص وظیفه حمل این نوار را برعهده دارد
این پروژه طرح نوارن
سلام :)
1. بدبخت ِ مفلوکتون روز عیدی رفته مدرسه، خسته و افسرده، داغان و پژمرده برگشته.
2. شبی 3 تست باید برا معلم شیمیمون بفرستیم. بعد من دوتا آزمون شیمیامو خب گند زدم دیگه. رفتم بهش گفتم. بعد امروز اومد سر کلاس اسما و درصدا رو تک تک خوند، بعد من داشتم سکته می کردم، به من رسید بهم گفت باهم حرف زدیم دیگه. دیگه نبینم :| منم پرام ریخته بود، داشتم تشنج میکردم گفتم باشه :||| بعد سوال داد بچه ها حل کنن دوباره اومد پیش من. زد پشتم گفت چرا انقد عقب نشستی؟ از این

پروژه کامل روشهای پیش بینی ضریب بهره وری TBM با فرمت ورد در 140 صفحه
 مقدمه:
ضریب بهره وری زمان تکمیل پروژه و به تبع ان هزینه را تحت تاثیر قرار می دهد لذا نقش اساسی در انتخاب شدن یا نشدن حفر مکانیزه به عنوان روش حفر بازی می کند.زمان حفر ماشین به کل زمان پروژه یا عملیات روزانه را ضریب بهره وری می گویند. این ضریب تابعی از شرایط زمین – نوع ماشین – تاسیسات پشتیبانی – مدیریت پروژه و در نهایت تجربه کارکنان است. حاصلضرب نرخ نفوذ در ضریب بهره وری را
رابطه معماری با اسلام سمبل اعتقاد به توحید، ایمان و عمل به آموزه های دین و آموزه های اسلام است. اعتقاد توحیدی مبنی بر ایمان داشتن به یک خدای واحد، سبکی بود که در اغلب هنرهای اسلامی به عنوان یک موضوع بکر مورد استفاده قرار می‌گرفت. معماری اسلامی نه تنها در مکان‌های مذهبی مانند مساجد، بلکه در مدارس، معابد، کاخ‌ها و حتی خانه‌ها و حمام‌ها به کار می‌رفت. علوم ریاضی و هندسه علاقه زیادی به معماری اسلامی داشتند. در زمانی که معماری اسلامی در اوج خ
گزاره چیست؟
در تعریف گزاره، فلاسفه علم با اختلافات عمیق، نکات مختلفی بیان کرده‌اند. سعی ما در بیان عقلائی‌ترین تعریف از گزاره هست که در فضای زندگی واقعی کارایی داشته باشد.
در ویکی‌پدیا می‌بینیم که گزاره تحت عبارت زیر تعریف می‌شود:
گزاره، جمله‌ای است خبری که می‌تواند درست یا نادرست باشد، هر چند که درستی یا نادرستی آن بر ما پوشیده باشد.
در کتاب درسی آمار و احتمال یازدهم (صفحه ۳) عبارت زیر به عنوان تعریف گزاره بیان شده است:
به جمله خبری که د
۱-از کپی‌زدن(duplicate) استفاده نکنید: به جای ایجاد یک نسخه مشابه با استفاده از shift + D می‌توانید با استفاده از alt+D اکثر اجسام پیچیده را ایجاد کرده و انتقال دهید. این جسم جدید، مش‌های مشابه نسخه قبلی را دارا است و میزان استفاده از حافظه را کاهش می‌دهد. بعلاوه، ایجاد تغییر روی یک جسم باعث ایجاد تغییر روی بقیه اجسام شده و در زمان کوتاهی می‌توانید تغییرات زیادی را اعمال کنید.

۲-ذخیره زمان با flat projection: از نقشه‌های UV استفاده نکنید و بجای آن و براساس
مصاحبه هولگر دامبِک با گونتر تسیکلر، استاد ریاضیات / ترجمه: فرهاد سلمانیان

این خبر را شنیده‌ایم: کوچر بیرکار، استاد ریاضی در کمبریج، زاده شده در مریوان، برنده جایزه پرافتخار “فیلد” شده است. در ویدئوی زیر که در معرفی اوست، «مهاجر ریاضی‌دان» (معنای اسم کردی او) از علاقه‌اش به ریاضی می‌گوید. اما مگر می‌توان به ریاضیات علاقه‌مند بود؟

رشته‌ی ریاضی را عموماً‌ خسته‌کننده می‌دانند. اما باید پای صحبت اهل فن نشست تا دریافت ریاضیات چقدر جذاب
مصاحبه هولگر دامبِک با گونتر تسیکلر، استاد ریاضیات / ترجمه: فرهاد سلمانیان

این خبر را شنیده‌ایم: کوچر بیرکار، استاد ریاضی در کمبریج، زاده شده در مریوان، برنده جایزه پرافتخار “فیلد” شده است. در ویدئوی زیر که در معرفی اوست، «مهاجر ریاضی‌دان» (معنای اسم کردی او) از علاقه‌اش به ریاضی می‌گوید. اما مگر می‌توان به ریاضیات علاقه‌مند بود؟

رشته‌ی ریاضی را عموماً‌ خسته‌کننده می‌دانند. اما باید پای صحبت اهل فن نشست تا دریافت ریاضیات چقدر جذاب
پس از استخراج هندسه دقیق سازه که در اینجا تشریح شد، بدست آوردن مشخصات مکانیکی مصالح در مراحل بعدی روند بروزرسانی مدل اجزا محدود قرار دارد. در این میان بدست آوردن حدود مدول الاستیسیته (E Modulus) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیل این امر زمانی واضحتر می شود که به این نکته توجه شود که در روند بروزرسانی مدل، عموماً پارامتری که با تغییر آن سعی در هرچه واقعی تر کردن رفتار مدل می باشد، مدول الاستیسیته مصالح می باشد.
از سوی دیگر، در برخی از موار

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها